Kontakt i relacja psychologa z klientem

Prowadząca: mgr Jaśmina Machlah

Informacje podstawowe

(Pierwsze) spotkanie z klientem potrzebującym pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej jest bardzo ważnym momentem dla obydwu stron. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jak takie spotkanie może wyglądać, na co zwrócić uwagę w kontakcie werbalnym i niewerbalnym z drugą osobą. Omówione zostaną kwestie przygotowania do takiego spotkania oraz tego jak je przeprowadzić. Istotnym elementem spotkania jest także omówienie rozumienia strony klientów, ich postrzegania pierwszego spotkania ze specjalistą.

Warsztaty kierowane są dla osób, które są po lub w trakcie studiów z psychologii, pedagogiki, coachingu lub dziedzin pokrewnych, a także osób, które w przyszłości będą pracować lub pracują w kontakcie z klientem/pacjentem. Warsztaty mają charakter teoretyczno-warsztatowy.

Program szkolenia

  1. Relacja terapeutyczna.
  2. Relacja terapeutyczna: pozycje terapeuty i klienta (także motywacja).
  3. Schemat spotkania.
  4. Aspekty, na które należy zwrócić uwagę w kontakcie z klientem, w sobie i w nim.
  5. Techniki i typy pytań stosowane na pierwszym spotkaniu z klientem.
  6. Zasoby terapeuty i pacjenta.

Materiały zapewnia prowadzący.

Prowadząca

Mgr Jaśmina Machlah, psycholog społeczny oraz o specjalności klinicznej, psychoterapeuta w procesie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w nurcie systemowo-ericksonowskim w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu. Prowadzi gabinet psychoterapii, wykłada na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu. Prowadzi także badania naukowe w obszarze psychologii pozytywnej, adaptując narzędzia badawcze, a także zajmuje się tłumaczeniami naukowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii oraz członkiem rady Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: PsychologwPoznaniu.com

Jaśmina Machlah
Jaśmina Machlah

Data szkolenia

4.09.2022

Zakres godzinowy

09:00 - 17:00

Koszt

210 zł

Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przesłane mailem po zarejestrowaniu uczestnika.

WCSP
Adres

ul. Zakręt 26                    
60-351 Poznań

Kontakt

Email: biuro@wcsp.pl 
Telefon +48 690 620 066
Fax: +48 61 867 18 27