Interwencja psychologii pozytywnej - trening psychologiczny

Prowadząca:mgr Jaśmina Machlah

Informacje podstawowe

Psychologia pozytywna to nie lekarstwo na nasze problemy. Ta, jedna z najnowszych, opartych na badaniach naukowych dziedzin psychologii, pomaga nam spojrzeć na życie z optymizmem, docenić teraźniejszość, pogodzić się z przeszłością i ją zaakceptować, być bardziej wdzięcznym i umieć wybaczać, a także spojrzeć ponad obecnie doświadczane przyjemności i cierpienie. Interwencje psychologii pozytywnej to zbiór narzędzi i strategii, które mogą być używane do poprawy ogólnego poziomu szczęścia, dobrostanu, pozytywnych wzorców poznawczych oraz emocji. Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli nauczyć się jak budować wewnętrzną siłę i być bardziej świadomym swojego wewnętrznego potencjału.

Warsztat, w sposób teoretyczno-doświadczeniowy, uczy, jak wykorzystywać wiedzę z psychologii pozytywnej w życiu codziennym dla siebie i innych, by w naturalny sposób osiągnąć dobrostan i równowagę emocjonalną.

Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych obszarem psychologii pozytywnej i jej praktycznymi zastosowaniami do poprawy jakości życia codziennego.

Program szkolenia

  1. Czym jest pozytywna interwencja?
  2. Teoria poszerzania umysłu i budowy zasobów osobistych (The Broaden-and-Build Theory of Positive Emotions) dr Barbary Fredrickson - omówienie i zastosowania
  3. Rozwijanie pozytywnych emocji.
  4. Inteligencja emocjonalna - rozumienie emocji.
  5. Siły sygnaturowe charakteru - identyfikacja i zastosowanie w domu, pracy, związkach, podczas zabawy.
  6. Ustalanie i osiąganie celów życiowych, które wspierają dobrostan.
  7. Dodatkowo, omówienie i zastosowanie zjawiska flow, jako interwencji pozytywnej

Materiały zapewnia prowadzący.

Prowadząca

Mgr Jaśmina Machlah, psycholog społeczny oraz o specjalności klinicznej, psychoterapeuta w procesie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w nurcie systemowo-ericksonowskim w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii w Poznaniu. Prowadzi gabinet psychoterapii, wykłada na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu. Prowadzi także badania naukowe w obszarze psychologii pozytywnej, adaptując narzędzia badawcze, a także zajmuje się tłumaczeniami naukowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii oraz członkiem rady Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: PsychologwPoznaniu.com

Jaśmina Machlah
Jaśmina Machlah

Data szkolenia

18.09.2022

Zakres godzinowy

09:00 - 17:00

Koszt

240 zł

Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przesłane mailem po zarejestrowaniu uczestnika.

WCSP
Adres

ul. Zakręt 26                    
60-351 Poznań

Kontakt

Email:biuro@wcsp.pl 
Telefon +48 690 620 066
Fax:+48 61 867 18 27